';

Usuwanie zębów

  • Nasi lekarze znieczulą nawet trudne ropne stany.

     

  • Niejednokrotnie ząb należy usunąć z wnętrza kości. Wymaga to użycia odrębnego instrumentarium i powoduje, że zabieg taki jest bardziej czasochłonny.

     

Usuwanie
Niestety bywa i tak, że zęba trzeba się pozbyć. Podstawą jest dobre znieczulenie. Nasi lekarze znieczulą nawet trudne ropne stany więc strach przed zabiegiem u naszych stałych pacjentów nie występuje. Trzeba jednak pamiętać, że zniszczenie zęba bywa różne i stopień trudności usuwania również jest zróżnicowany. Ma to odzwierciedlenie w cenniku. Podstawową ceną usunięcia zęba jest kwota 120,- i w większości przypadków jest ona wiążąca. Przy zębach u których występują duże trudności anatomiczne, bardzo znaczne zniszczenie chorobowe czy konieczność dodatkowego usuwania ziarniny bądź wyłuszczania torbieli cena ta może wzrastać.

Osobną sprawą jest dłutowanie. Niejednokrotnie ząb należy usunąć z wnętrza kości. Wymaga to użycia odrębnego instrumentarium i powoduje, że zabieg taki jest bardziej czasochłonny. Po pomyślnym przeprowadzeniu dłutowania ranę należy zaopatrzyć chirurgicznie najczęściej poprzez założenie szwów. Niestety odpowiedzią organizmu po takim incydencie jest ból, który pojawia się po przejściu znieczulenia. Lekarz przepisuje środki przeciwbólowe, ale jeśli ma to ograniczoną skuteczność należy ponownie nas odwiedzić i poprzez miejscowe leki likwidujemy dolegliwości. Wszystkie dodatkowe wizyty są bezpłatne.