';

Protetyka

  • Wykonujemy zarówno protezy ruchome (które można zdjąć i założyć), jak również protezy stałe.

  • Uzupełnienia stałe o dobrych efektach kosmetycznych wykonywane są z porcelany specjalnie wzmocnionej.

  • Dla pacjentów uczulonych na metal lub posiadających duże wymagania kosmetyczne, przeznaczone są korony i mosty na podbudowie z Cerkonu.

  • Nasi lekarze stosują najnowocześniejsze techniki zapewniające komfort używania koron oraz mostów.

Protetyka
Protetyka jest jedną ze specjalizacji Przychodni Stomatologicznej Korona. Wykonujemy zarówno protezy ruchome (które można zdjąć i założyć), jak również protezy stałe, które protetyk osadza w jamie ustnej na stałe.

Przykładem uzupełnień stałych są między innymi korony i mosty umieszczane na zębach stałych bądź implantach. Uzupełnienia te o dobrych efektach kosmetycznych wykonywane są z porcelany. Jako, że porcelana jest materiałem kruchym, mosty i korony wykonuje się z porcelany specjalnie wzmocnionej. Wykazuje ona znacznie lepsze właściwości mechaniczne poprzez proces napalania na stop metalu, dzięki czemu jest niezwykle trwałym i estetycznym materiałem.

Dla pacjentów uczulonych na metal lub posiadających duże wymagania kosmetyczne, przeznaczone są korony i mosty na podbudowie z Cerkonu. Jest to specjalistyczny materiał pozbawiony metalu, który obrabiany jest cyfrowo. Obróbkę wykonuje się zaś na podstawie skanu modelu jamy ustnej. Niewątpliwą zaletą uzupełnień na podbudowie z Cerkonu jest precyzja dopasowania koron i mostów, jak również doskonała kosmetyka rozwiązania. Należy jednak pamiętać, iż cena tego typu uzupełnień jest wyższa aniżeli tych zawierających metal.

Uzupełnienia ruchome protetyk wykonuje z różnym materiałów. Zależy to od sytuacji w jamie ustnej i indywidualnych potrzeb pacjenta. Dzięki odpowiedniej konstrukcji protezy szkieletowe posiadają ograniczoną ilość materiału od strony podniebiennej. W rezultacie pacjent zyskuje maksymalny komfort podczas mówienia. Dzięki zastosowaniu tzw. klamer acetalowych współczesna protetyka w dużym stopniu eliminuje problemy kosmetyczne takie jak choćby powszechnie nielubiane haczyki na zębach.

Korona to przychodnia stomatologiczna działająca na terenie miasta Poznań posiadająca najlepszych specjalistów z dziedziny protetyki. Nasi lekarze stosują najnowocześniejsze techniki zapewniające komfort używania koron oraz mostów.

Zachęcamy do kontaktu oraz skorzystania z naszych usług. Zdając sobie sprawę, iż w tak dużym mieście jak Poznań, korzystanie z usług przychodni w dni robocze bywa problematyczne, umożliwiliśmy wizyty również w dni takie jak sobota i niedziela.

Godziny otwarcia naszej Przychodni:  poniedziałek 12.00-20.00, pozostałe dni robocze 9.00-20.00, sobota i niedziela 10.00-16.00.

Zapraszamy.