';

Narkoza

  • Narkoza jest znieczuleniem ogólnym polegającym na farmakologicznym wprowadzeniu pacjenta w stan snu.

  • Należy dodać, iż narkoza jest podawana oraz kontrolowana przez lekarza anestezjologa współpracującego z pielęgniarką.

  • Lekarz kwalifikuje pacjenta do zabiegu narkozy na podstawie szczegółowego wywiadu.

  • Narkoza polega na podaniu środka, który prowadzi do całkowitej i odwracalnej utraty świadomości.

  • Przed zabiegiem, jakim jest narkoza, pacjent nie powinien jeść i pić przez okres co najmniej 5 godzin.

  • Pacjent powinien również przyjechać z opiekunem, który odwiezie go po zabiegu.

Narkoza

Narkoza jest znieczuleniem ogólnym polegającym na farmakologicznym wprowadzeniu pacjenta w stan snu. Umożliwia to wykonanie bardziej złożonych zabiegów i uniknięcie bólu oraz stresu, jakie wiążą się zwykle ze znieczuleniem miejscowym.

Należy dodać, iż narkoza jest podawana oraz kontrolowana przez lekarz anestezjologa współpracującego z pielęgniarką. Lekarz kwalifikuje pacjenta do zabiegu narkozy na podstawie szczegółowego wywiadu.

Wywiad ten dotyczy wszystkich przebytych oraz aktualnych chorób, alergii, jak również zażywanych leków. Obejmuje ponadto takie informacje jak wzrost i waga pacjenta. Na postawie wywiadu lekarz wybiera najkorzystniejszą metodę znieczulenia ogólnego.

Wskazaniami do narkozy może być silna obawa przed zabiegiem, wzmożony odruch wymiotny lub choroby umysłowe – wszystko to, co uniemożliwia przeprowadzenie koniecznych zabiegów, które wykonuje następnie stomatolog.

Narkoza polega na podaniu środka, który prowadzi do całkowitej i odwracalnej utraty świadomości. Jest to zabieg bardzo naturalny, którego historia sięga czasów starożytnych.

Przed zabiegiem, jakim jest narkoza, pacjent nie powinien jeść i pić przez okres co najmniej 5 godzin. Nie należy również przyjmować lekarstw bez wiedzy anestezjologa. Ponadto pacjent powinien również przyjechać z opiekunem, który odwiezie go po zabiegu. Należy dodać, iż w dniu narkozy pacjent pod żadnym pozorem nie może prowadzić samochodu ani obsługiwać żadnych urządzeń mechanicznych.

Wszystkich szczegółowych zaleceń dotyczących stosowania leków po narkozie udziela lekarz anestezjolog. Nie tylko kwalifikuje on pacjenta do zabiegu, ale również wraz z pielęgniarką anestezjologiczną czuwa w trakcie trwania zabiegu, który wykonuje stomatolog.

Dzięki narkozie podanej pacjentowi, lekarz stomatolog może przeprowadzić nawet bardziej skomplikowane zabiegi, a sam pacjent unika dyskomfortu oraz bólu.

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące narkozy, zapraszamy do kontaktu – chętnie udzielimy bardziej szczegółowych informacji. Pozostajemy do Państwa dyspozycji.