';

Leczenie ortodontyczne

  • Ortodoncja zajmuje się kontrolą rozwoju uzębienia oraz korygowaniem odchyleń we wzajemnym układzie zębów.

  • W naszej przychodni chcemy oferować Państwu odpowiednie leczenie wad zgryzu.

  • U nas znajdą Państwo interdyscyplinarne leczenie stomatologiczne.

  • Większość pacjentów decyduje się na rozpoczęcie leczenia ortodontycznego z powodów estetycznych.

  • Nie istnieje górna granica wieku, która zakazywałaby podjęcie leczenia aparatem ortodontycznym.

  • Serdecznie zapraszamy do podjęcia leczenia wad zgryzu i powierzenia nam swojego uśmiechu.

Czym jest ortodoncja?

Ortodoncja jest dziedziną stomatologii odpowiedzialną za kontrolę rozwoju uzębienia oraz korygowanie odchyleń we wzajemnym układzie zębów i kości części twarzowej czaszki. Specjalistą odpowiedzialnym za korektę wad zgryzu jest ortodonta.

Dlaczego leczenie ortodontyczne jest istotne?

Większość pacjentów decyduje się na rozpoczęcie leczenia ortodontycznego z powodów estetycznych – skarżąc się na ‚krzywe zęby’ przednie. Piękny uśmiech jest jednym z priorytetów jakie dzięki leczeniu u ortodonty chcemy osiągnąć w wyniku leczenia, ale nie możemy zapomnieć o prawidłowych relacjach szczęki względem żuchwy, gdyż nasze uzębienie ma nie tylko pięknie wyglądać, ale również ma prawidłowo funkcjonować.

Leczenie ortodontyczne w naszej przychodni

W naszej przychodni (Poznań, ul. Zakręt 28) nie chcemy sprzedawać aparatów ortodontycznych, ale chcemy oferować Państwu odpowiednie leczenie wad zgryzu, dzięki któremu będą Państwo dumni ze swojego uśmiechu i uzębienia!
Nasz ortodonta leczy wady zgryzu u dzieci i osób dorosłych za pomocą aparatów ruchomych lub stałych:

  • Aparat ruchomy: polecany jest głównie dla dzieci. Wymaga współpracy zarówno ze strony pacjenta jak i rodzica. Ważne aby był stosowany codziennie zgodnie z zaleceniem ortodonty. Leczenie dzieci w okresie wzrostu wpływa pozytywnie na układ zębów oraz rysy twarzy.
  • Aparat stały: stosowany u osób dorosłych oraz młodzieży. Swoją nazwę zawdzięcza temu, że elementy aparatu w postaci zamków i pierścieni mocuje ortodonta do poszczególnych zębów na stałe – pacjent nie może ich samodzielnie zdjąć. Wymaga utrzymania nienagannej higieny jamy ustnej.

Nie istnieje górna granica wieku, która zakazywałaby podjęcie leczenia aparatem ortodontycznym.

Wybierz dobrą przychodnię

Poznań to miasto w którym znaleźć można wiele gabinetów dentystycznych, jednak to właśnie u nas znajdą Państwo interdyscyplinarne leczenie stomatologiczne włącznie z leczeniem ortodontycznym.

Przychodnia Korona to dobry wybór ze względu na profesjonalnych oraz przyjaznych lekarzy, jak również najnowocześniejszy sprzęt oraz narzędzia pracy.

Do naszej przychodni w Poznaniu zapraszamy także w weekendy. Pragniemy wyjść naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom mieszkańców miasta Poznań, którzy ze względu na codzienny pośpiech, nie mają czasu, by podczas tygodnia pracy skorzystać z usług dentystycznych.

Serdecznie zapraszamy do podjęcia leczenia wad zgryzu i powierzenia nam swojego uśmiechu.