';

Implanty

  • Implanty to aktualnie najnowocześniejsza metoda odbudowy braków zębowych, która pozwala na uzyskanie estetyki czynności i komfortu takiego jak posiadanie własnych zębów.

  • Istotą współczesnej implantologii są unikalne właściwości tytanu.

  • Obecnie dobrodziejstw tego wynalazku korzystają już miliony ludzi na całym świecie.

  • Implant to wykonana z tytanu śruba o ściśle określonym kształcie i specjalnie przygotowanej powierzchni, którą lekarz implantolog wprowadza do kości szczęki lub żuchwy w miejscu utraconego zęba.

  • Leczenie implantologiczne dzieli się na dwie części: część chirurgicznąi protetyczną.

  • Wybierając implanty możesz zwiększyć estetykę swoich zębów, polepszyć wymowę, uzyskać większy komfort i wiele innych.

Implanty
Implanty to aktualnie najnowocześniejsza metoda odbudowy braków zębowych, która pozwala na uzyskanie estetyki czynności i komfortu takiego jak posiadanie własnych zębów.

Istotą współczesnej implantologii są unikalne właściwości tytanu. Jest to metal który wprowadzony do kości i kontaktujący się z nią bezpośrednio , nie jest traktowany jako ciało obce i odrzucany, lecz zrasta się z tkankami w procesie zwanym osteointegracją. Odkrycia tego dokonał Branemark co było przełomem w medycynie i stomatologii XX wieku i zostało uhonorowane nagrodą Nobla. Pierwszy implant został wszczepiony ponad 40 lat temu i funkcjonuje do dziś. Obecnie dobrodziejstw tego wynalazku korzystają już miliony ludzi na całym świecie.

Implant to wykonana z tytanu śruba o ściśle określonym kształcie i specjalnie przygotowanej powierzchni, którą lekarz implantolog wprowadza do kości szczęki lub żuchwy w miejscu utraconego zęba. Dzięki specjalnej budowie tej śruby można odbudować na niej pojedynczy ząb lub użyć dla rekonstrukcji zębów w rozleglejszych brakach.

Leczenie implantologiczne dzieli się na dwie części: część chirurgicznąi protetyczną. Podczas pierwszej stomatolog osadza w kości implant lub implanty. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, jest bezbolesny i niejednokrotnie mniej inwazyjny niż usuwanie zęba. Oczywiście w przypadku dużego strachu przed zabiegiem wykonujemy go w sedacji czy narkozie.

Następnie rana jest zaszywana i implanty wgajają się przez 3 do 6 miesięcy, całkowicie pokryte dziąsłem. Jest to czas potrzebny na wspomniany wyżej proces osteointegracji czyli zespalania się kości z powierzchnią implantów. 
Pacjent w tym czasie jest zaopatrywany w uzupełnienia tymczasowe i w ciągu całego leczenia implantologicznego z nich korzysta. Sam proces gojenia jest niezauważalny tzn. nie ma objawów typu pobolewanie czy swędzenie.

Po upływie określonego przez lekarza czasu implanty są odsłaniane i przystępuje się do realizacji części protetycznej. Dzięki specjalnym łącznikom protetycznym łączy się z implantem pojedyncze korony, mosty lub protezy na zatrzaskach. Dostępne rozwiązania protetyczne w zależności od rodzaju braku zębowego zostały opisane na stronie cennik, jednak w związku z bardzo dużymi możliwościami systemów implantologicznych oraz różnorodnością przypadków prosimy pacjentów o osobistą konsultację.

Jeżeli straciłeś jeden lub więcej zębów tak jak miliony ludzi, to przykre konsekwencje tej straty są Ci dobrze znane. Dla wielu osób brak zębów jest bardzo krępujący, wiąże się z mniej atrakcyjnym wyglądem, zażenowaniem z powodu luźnej protezy, bólem, trudnościami z jedzeniem, i mniej aktywnym stylem życia. Wybierając implanty możesz rozwiązać wszystkie te problemy. Główne zalety implantów to:

Lepsza estetyka. Implanty wyglądają i zachowują się jak naturalne zęby. Ze względu na swoją konstrukcję są połączone z kością na stałe.

Lepsza wymowa. Luźne protezy mogą być niestabilne w jamie ustnej powodując seplenienie i niewyraźną mowę. Implanty pozwalają na płyną rozmowę bez obaw o ruchomą protezę.

Lepszy komfort. Dzięki stałemu połączeniu z kością (osteointegracji), implanty eliminują dyskomfort ruchomych protez.

Łatwiejsze jedzenie. Nagryzanie z ruchomą protezą może być trudne a czasem wręcz niemożliwe. Implanty funkcjonują jak twoje własne zęby, pozwalając na jedzenie ulubionych posiłków z pewnością i bez bólu.

Lepsze samopoczucie. Dzięki implantom znika stres związany z możliwością obluzowania się protezy podczas spożywania posiłków czy podczas mówienia. Często widać, że dany człowiek przyjmuje podczas śmiania się lub mówienia nienaturalny wyraz twarzy. Związane jest to z normalnym użytkowaniem protez ruchomych.

Lepszy stan zdrowia jamy ustnej. Implanty nie wymagają oszlifowania innych zdrowych zębów tak jak przy mostach protetycznych. Przez to, że sąsiednie zęby nie są modyfikowane aby utrzymać implant, twoje zęby nie są naruszone i to pozwala na utrzymanie lepszego poziomu zdrowia jamy ustnej. Pojedyncze implanty również pozwalają na lepszy dostęp do przestrzeni międzyzębowych, ułatwiając higienę jamy ustnej.

Trwałość. Implanty zbudowane są z tytanu i dzięki temu są bardzo trwałe. Z odpowiednią pielęgnacją, implanty mogą przetrwać przez całe życie.

Wygoda. Protezy ruchome są no właśnie- ruchome. Implanty eliminują krępujące i kłopotliwe wyjmowanie protez i potrzebę używania klejów protetycznych aby utrzymać protezę na miejscu